23

Rukometaši Izviđača protutnjali Maglajem, Gračanica neočekivano poražena

N. K.
Veliko slavlje ekipe iz Nevesinja (Foto: RK Hercegovina)
Rukometaši Izviđača pobijedili su u gostima u 14. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu Maglaja rezultatom 40:30 te su tako upisali treću uzastopnu ligašku pobjedu.

Prvo poluvrijeme nije slutilo ubjedljiv trijumf gostiju budući da je okončano rezultatom 18:18. Međutim, u nastavku je Izviđač dodao gas i slavio sigurnu pobjedu sa čak 10 golova razlike.

Iznenađenje kola priredila je ekipa Hercegovine koja je rezultatom 34:31 savladala Gračanicu u Nevesinju.

Domaći su odlično otvorili utakmicu i imali su četiri gola prednosti na poluvremenu. Iako je jesenji prvak bio bolji u nastavku meča, to nije bilo dovoljno da ugroze domaćinu pobjedu.

Trijum je danas ostvario i Borac na gostovanju kod Krivaje te Konjuh na domaćem terenu protiv Goražda.

Utakmice Slobode Tuzla i Sloge Doboj te Vogošće i Čapljine su odgođene.

Izviđač je prvi na tabeli s 22 boda, druga je Gračanica s bodom manje, a treći Borac s 19 osvojenih bodova.