Hull - Manchester Utd. 1:3
0

Rooney zaslužan za sva četiri gola

U posljednjem srazu 19. kola engleskog prvenstva nogometaši Manchester Uniteda u gostima su pobijedili Hull City 3:1 te se vratili na drugo mjesto tabele.

Utakmicom je vedrio i oblačio Wayne Rooney. Najprije je, u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena, doveo Fergusonovu ekipu u vodstvo svojim 13. ovosezonskim premierligaškim golom, kojim se na vrhu liste strijelaca izjednačio s Jermainom Defoeom i Didierom Drogbom.

U 59. je minuti, s pozicije lijevog beka, vratio prekratko loptu vlastitom golmanu Tomaszu Kuszczaku. Presjekao ju je Craig Fagan, te na drugoj stativi nabacio 20-godišnjem američkom reprezentativcu Jozyju Altindoreu, kojeg je Rafael da Silva srušio naletjevši s leđa u izglednoj situaciji za pogodak. Udarac s 11 metara precizno je izveo Fagan.

Samo 14 minuta kasnije Rooney je odličnom asistencijom za Ji-Sung Parka natjerao domaćeg odbrambenog igrača Dawsona na autogol, da bi potom u 82. minuti sjajni engleski reprezentativac asistirao i za pogodak Dimitra Berbatova. Zanimljivo je da su mu to bile prve dvije ovosezonske asistencije u Premiershipu.

Nakon polovice odigranog prvenstva Manchester United za vodećim Chelseajem zaostaje dva boda (42-40). Trećeplasirani Arsenal ima 38, ali i utakmicu manje.

Premiership, 19. kolo:

Arsenal – Aston Villa 3-0 (Fabregas 65, 81, Diaby 90+1)

Hully City – Manchester United 1-3 (Fagan 59-11m / Rooney 45+2, Dawson 73-ag, Berbatov 82)

1. Chelsea 19 13 3 3 43-15 42

2. Man. United 19 13 1 5 40-18 40

3. Arsenal 18 12 2 4 47-20 38

1. Aston Villa 19 10 5 4 29-17 35

2. Tottenham 19 10 4 5 40-22 34

3. Man. City 18 8 8 2 35-27 32

4. Liverpool 19 9 3 7 36-25 30

5. Birmingham 19 8 5 6 19-18 29