Kvalifikacije za SP
1

Rooney i Welbeck "torpedirali" San Marino

Pred ispunjenim Wembleyjem engleska nogometna reprezentacija je očekivano deklasirala nedorasli San Marino s 5:0 u grupi H kvalifikacija za SP u Brazilu 2014. godine.

Za četiri od pet golova je zaslužan napadački dvojac Manchester Uniteda Wayne Rooney - Danny Welbeck, a prvi pogodak u dresu “tri lava” je upisao 19-godišnji krilni napadač Arsenala Alex Oxlade-Chamberlain.

Englezi su dugo lomili otpor slabog suparnika, a onda je u 34. minuti Welbeck izborio jedanaesterac, a realizirao ga je kapiten Rooney. Postao je time prvi igrač od 2003. godine, s iznimkom Franka Lamparda, koji je pogodio s bijele tačke za Englesku.

Već u 37. minuti Welbeck je povisio na 2-0, a onda se na novi pogodak čekalo sve do 69. minute kada je Rooney postigao svoj 31. gol u dresu nacionalne ekipe. Dvije minute poslije drugi je pogodak večeras postiga i Welbeck na asistenciju klupskog saigrača Toma Cleverleyja. Priču je u 77. minuti zaključio spomenuti Oxlade-Chamberlain.

Englezi predvode grupu H sa sedam bodova, tri više od Crne Gore koja je odigrala utakmicu manje.

U grupi F Izrael je u gostima bio bolji od Luksemburga sa 6:0 uz hat-trick ove sezone iznimno raspoloženog napadača Mallorce Tomera Hemeda.

Kvalifikacije za SP u Brazilu:

Grupa F

Rusija - Portugal 1-0 (Keržakov 6)Luksemburg - Izrael 0-6 (Radi 4, Ben Basat 12, Hemed 27, 73, 90+1, Melikson 60)

Redoslijed: 1. Rusija 9, 2. Portugal 6, 3. Izrael 4 (3), 4. Sjeverna Irska 1 (2), 5. Azerbajdžan 1 (2), 6. Luksemburg 1 (3)

Grupa H

Engleska - San Marino 5-0 (Rooney 35 - 11m, 70, Welbeck 37, 72, Oxlade-Chamberlain 77)

Moldavija - Ukrajina 0-0

Redoslijed: 1. Engleska 7 (3), 2. Crna Gora 4 (2), 3. Poljska 4 (2), 4. Ukrajina 2 (2), 5. Moldavija 1 (3), 6. San Marino 0 (2)