Premiership
0

Rooney donio tri boda Manchester Unitedu

U prvoj utakmici 28. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester United je na Old Traffordu pobijedio West Ham s uvjerljivih 3-0.

Dvostruki strijelac u 19. ovosezonskoj pobjedi "crvenih vragova" bio je Wayne Rooney, trenutno najbolji strijelac Premiershipa, te tako došao do brojke od 23 postignuta gola.

Vodeći je gol Rooney zabio u 38. minuti glavom nakon asistencije Antonija Valencije, a vodstvo svoje momčadi povećao je u 55. minuti, ponovo nakon dodavanja Ekvadorca.

Tačku na "i" na Old Traffordu je postavio Michael Owen u 80. minuti, samo dvije minute nakon što je ušao u igru umjesto Dimitra Berbatova.

S osvojena tri boda United se vratio na pobjednički kolosijek nakon poraza od Evertona proteklog vikenda (1-3) i približio se vodećem Chelseaju na bod zaostatka, ali uz utakmicu više.