Paulista
0

Ronaldov Corinthians ugrabio naslov

Nogometaši Corinthiansa i Santosa odigrali su 1-1 u uzvratnoj utakmici finala doigravanja prvenstva savezne države Sao Paulo. Budući da je Corinthians slavio 3-1 na gostovanju u prvom susretu, Ronaldo i suigrači proslavili su naslov prvaka.

Stadion Corinthiansa Pacaembu bio je premalen za sve one koji su uživo željeli svjedočiti prvome brazilskom naslovu za nekad trostrukog najboljeg svjetskog nogometaša. Ronaldo im se nije odužio pogotkom, no još uvijek odzvanjaju njegova dva postignuta u prvoj polufinalnoj utakmici, koja su, uostalom, pobjedničkoj ekipi olakšala uzvratni susret.

Prvi pogodak na utakmici djelo je Pereire iz redova gostujuće ekipe u 28. minuti susreta, no Santosovu je prednost odmah potom anulirao igrač istog imena poput onoga kojim se oni diče. Zbilo se to u 32. minuti susreta, nakon čega se rezultat više nije mijenjao. Mijenjala se samo brojčana nadmoć na travnjaku budući da je u 83. minuti "pocrvenio" Santosov Domingos.

Corinthians je ovo prvi naslov u prvenstvu Paulista od 2003. godine, te 26. ukupno u historiji tog kluba.