Ronaldo zabio u hiljaditoj utakmici u karijeri, Juve pobijedio SPAL

E. B.
Cristiano Ronaldo pogađa protiv SPAL-a (Foto: EPA-EFE)
Cristiano Ronaldo je na najljepši mogući način krunisao hiljaditi nastup u karijeri.

Portugalac je postigao vodeći pogodak za Juventus na gostovanju kod SPAL-a u Ferrari u 39. minuti susreta.

Nakon brzog kontranapada Juan Cuadrado je uposlio Ronalda koji neometan sa desetak metara rutinski matira Etrita Berishu za 1:0.

Ronaldo je na ovaj način stigao do 725. pogotka u 1.000 nastupa u karijeri. Sjajni Portugalac je odigrao 835 utakmica u klupskom i 164 u reprezentativnom nogometu.

[TWITTER]1231272823517274113[/TWITTER]

Aaron Ramsey je u 60. minuti povisio na 2:0, a konačnih 2:1 postavio je Andrea Petagna iz penala u 69. minuti susreta.

Ervin Zukanović je igrao čitav susret u redovima poražene ekipe, a u 45+1. minuti je dobio žuti karton.

Juventus je na ovaj način u 25. kolu italijanske Serie A stigao do 19. pobjede i povećao je prednost nad Laziom na četiri boda.