66

Ronaldo u jubilarnom 100. nastupu donio vrijednu pobjedu Juventusu

H. H.
Ronaldo dva puta pogđao s bijele tačke (Foto: Twitter) (Foto: EPA-EFE)
U 11. kolu italijanske Serije A Juventus je kao gost pobijedio Genou rezultatom 3:1 i zadržao je priključak za vodećim ekipama.

Stara dama je tokom cijelog susreta bila mnogo bolji rival, ali domaćini su se organizovano branili i gotovo do samog finiša imali su neriješen rezultat.

Juve je poveo u 57. minuti kada se Dybala lijepo namjestio na lijevu nogu i s desetak metara matirao je Perina za 1:0. Gneoa je ipak brzo uzvratila i preko nekadašnjeg nogometaša Juventusa Sturara u 61. minuti ekspresno je poravnala.

Stara dama je potom bacila sve karte u napad, propustila je nekoliko sjajnih prilika, ali je u 77. minuti stigla do nove prednosti. Nakon što je Cuadrado srušen dosuđen je penal, a siguran je bio Cristiano Ronaldo za 2:1.

U 89. minuti ponovo je Juve dobio jedanaesterac, a Ronaldo je još jednim preciznim udarcem s bijele tačke ovjerio trijumf za konačnih 3:1.

Inače, bio je to jubilarni 100. nastup Portugalca u dresu Bianconera i 79. pogodak u svim takmičenjima.

Genoa - Juventus 1:3 (Sturaro 61' / Dybala 57', Ronaldo 77' pen., 89' pen.)