Serie A
724

Ronaldo spektakularnim golom donio pobjedu Juventusu, Krunić asistirao za Empoli

Ekipa Juventusa upisala je veliku pobjedu u meču 10. kola talijanske Serije A na gostovanju kod Empolija, a konačni rezultat glasio je 2:1 za Staru damu.

Početak susreta nije bio najbolji za aktuelnog prvaka Italije, a u 28. minuti Empoli je stigao u vodstvo. Asistenciju je upisao bh. reprezentativac Rade Krunić, a pogodak je postigao Caputo.

To je bio i ujedno rezultat prvog poluvremena, da bi odmah na startu nastavka Cristiano Ronaldo s bijele tačke poravnao na 1:1.

Juventus je nakon togan nastavio s napadima prema golu Empolija, a pobjedu im je donio fantastični Cristiano Ronaldo fenomenalnim pogotkom s nekih 25 metara u 70. minuti susreta.

Do kraja meča nije bilo promjene rezultata, pa je Juventus upisao devetu pobjedu u Seriji A.

Miralem Pjanić na terenu je proveo 80 minuta kada je umjesto njega ušao Douglas Costa.