Brazilska Serie A
0

Ronaldo slomio kost šake

U gradskom derbiju 14. kola brazilskog nogometnog prvenstva nogometaši Palmeirasa kao gosti su pobijedili Corinthians na njegovu Prudentau 3-0.

Hat-trick za goste zabio je napadač Palmeirasa Obina, no događaj utakmice zbio se u 20. minuti, kada je zbog povrede šake igru morao napustiti napadač Corinthiansa Ronaldo (33). Prema dostupnim informacijama, nekad najbolji nogometaš svijeta slomio je kost.

S druge strane, sve bolje ide Adrianu u Flamengu. U još jednom derbiju kola sastav iz Rija je pobijedio domaći Santos u istoimenom gradiću u državi Sao Paulo 2-1.

Adriano je na Vila Belmiro stadionu izjednačio na 1-1 impresivnim pogotkom iz daljine u 77. minuti. Njegov je to osmi pogodak u prvenstvu. Dijeli drugo mjesto tabele najboljih strijelaca s još četvoricom igrača.

Poraz je, prvi domaći ove sezone, upisao vodeći Atletico Mineiro, kojeg je u Belo Horizonteu s 1-0 pobijedio sedmoplasirani Goias.

Brazilska Serie A, 14. kolo:

Corinthians – Palmeiras 0-3 (Obina 32, 60-11m, 66) Santos – Flamengo 1-2 (Robson 69 / Adriano 77, Para 87-ag)

Atletico Mineiro – Goias 0-1 (Iarley 81) Sport Recife – Nautico 3-3 (Fabiano 40, Durval 54, Guto 67 / Bala 25, 75, Gilmar 47-11m) Gremio Barueri – Sao Paulo 1-2 (Ralf 21 / Washington 13, Andre Dias 25) Fluminense – Cruzeiro 1-1 (Kieza 47 / Henrique 28) Vitoria Bahia – Coritiba 1-0 (Leandro Domingues 64) Redoslijed: 1. Atletico Mineiro 28, 2. Palmeiras 28, 3. Vitoria 24, 4. Internacional 24, 5. Corinthians 23, 6. Goias 23...