Kvalifikacije za SP
56

Ronaldo od tragičara do junaka Portugala, Crnogorci u 97. minuti stigli do boda u Turskoj

E. B.
Cristiano Ronaldo (Foto: EPA-EFE)
Večeras su širom Evrope igrane utakmice kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022. godine, a najveća uzbuđenja smo vidjeli u Portugalu gdje je domaćin jedva stigao do pobjede protiv Irske.

U Faru je Portugal dočekao Irsku, a već u 15. minuti je mogao stići u vodstvo kada je dosuđen penal za Portugal.

Cristiano Ronaldo je preuzeo odgovornost, no njegov šut sa bijele tačke je odbranio golman engleskog trećeligaša Portsmoutha Gavin Bazunu.

U 45. minuti John Egan je nakon kornera zatresao mrežu Portugala za muk na tribinama, te je u drugom poluvremenu pred domaćom selekcijom bio veliki posao.

Ipak, Ronaldo je od tragičara postao junak u posljednjim sekundima utakmice. Najprije je u 89. minuti pogodio za 1:1, a potom je u 90+6. minuti donio pobjedu rezultatom 2:1.

Zanimljivo je bilo i u Turskoj gdje je Crna Gora stigla do boda također u sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena.

Turci su vodili sa 2:0 nakon pola sata igre pogocima Cengiza Undera i Yusufa Yazicija, a Adam Marušić je u 40. smanjio na 2:1.

Kada se činilo da će Turci upisati pobjedu, u 90+7. minuti Risto Radunović je postigao eurogol iz slobodnjaka za konačnih 2:2.