0

Ronaldo izjednačio rekord Gerda Mullera

FENA
Brazilski napadač Ronaldo pridružio se Gerdu Mulleru kao vodeći strijelac u istoriji svjetskih nogometnih prvenstava.

Ovaj 29-godišnji Brazilac postigao je dva gola u pobjedi 4-1 nad Japanom kako bi dostigao ukupan broj od 14 postignutih golova, izjednačavajući ukupan broj golova koje je legendarni Nijemac Muller postigao na turnirima održanim 1970. i 1974. godine.

Ronaldo, dobitnik Adidasove Zlatne kopačke na prvenstvu održanom u Koreji i Japanu 2002. godine, ušao je u meč u Dortmundu izjednačen sa svojim sunarodnjakom Peleom s 12 postignutih golova. Svojim prvom golom u meču, udarcem glavom neposredno prije poluvremena,on je izjednačio rekord Francuza Justa Fontainea, koji je postigao 13 golova na turniru u 1958. godini. Ronaldo je potom učinio zapanjujući napor kako bi u 81. minuti izjednačio Mullerov rekord.