Prijateljski mečevi
41

Ronaldo golovima u sudijskoj nadoknadi srušio Egipat, Italija nemoćna protiv Argentine

Portugal - Egipat
Reprezentacije Njemačke i Španije odigrali su neriješeno 1:1 u prijateljskoj utakmici odigranoj na Esprit Areni u Dusseldorfu.

Španci su u vodstvo stigli već u šestoj minuti utakmice kada je Rodrigo pogodio na asistenciju Inieste.

Ipak, deset minuta prije odlaska na odmor Njemačke je izjednačila. Muller je bio strijelac iskoristivši dodavanje Khedire.

I u nastavku je viđen izjednačen nogomet pa je neriješeno i najrealniji ishod večerašnje utakmice.

Argentina je na Etihadu u Manchesteru savladala Italiju rezultatom 2:0.

Italijani su u prvom poluvremenu bili apsolutni bezopasni i nisu uputili niti jedan udarac ka Caballeru, za razliku od Argentinaca koji su propustili nekoliko dobrih prilika.

Ipak, nagrada za sjajnu igru Argentinaca stigla je u posljednjih 15 minuta utakmice.

Prvo je Banega doveo Argentinu u vodstvo na asistenciju Lo Celsa, a pet minuta prije kraja meča Lanzini je iskoristio dodavanje Higuaina za konačnih 2:0.

Portugal na Letzigrundu u Zurichu pobijedio Egipat nakon velikog preokreta rezultatom 2:1.

Portugalci su imali veliki broj prilika u prvom poluvremenu i prosto je nevjerovatno kako nisu stigli u vodstvo.

U nastavku je viđen nešto lošiji nogomet, a kazna za promašaje Portugalaca uslijedila je u 56. minuti kada je za vodstvo Egipta pogodio Salah.

I kada su svi očekivali posljednji sudijski zvižduk, na scenu je nastupio Ronaldo s dva gola u sudijskoj nadoknadi, kojim donosi preokret i pobjedu Portugalu.