Serie A
12

Romi u finišu izmakla pobjeda: Kalinić i Džeko kreirali gol, ali se ispriječio VAR

Nogometaši Rome i Cagliarija podijelili su bodove na Olimpicu u okviru sedmog kola italijanske Serie A odigravši neriješeno 1:1, što je bio rezultat i posljednje utakmice Vučice odigrane nedavno protiv Wolfsbergera u Evropskoj ligi.

Roma je bila bolja od početka utakmice, imali su daleko više od igre u prvom poluvremenu, ali Joao Pedro golom iz penala u 26. minuti doveo Cagliari u vodstvo.

Ipak, radost gostiju je trajala svega pet minuta budući da je Ceppitelli postigao autogol. Ujedno je 1:1 bio i rezultat prvog poluvremena.

Krenula je Roma žestoko u nastavku. Kontrolisali su utakmicu, stvorili nekoliko dobrih šansi, ali je odbrana gostiju na čelu sa sjajnim Olsenom bila odlična.

[TWITTER]1180859364632125440[/TWITTER]

Posebna drama odigrala se u sudijskoj nadoknadi kada je Kalinić postigao gol nakon asistencije kapitena reprezentacije BiH Edina Džeke. Naime, sudija je dosudio faul nakon što je konsultovao VAR pa se rezultat s poluvremena nije mijenjao.

Roma je sada na petom mjestu Serije A, dok je Cagliari na sedmoj poziciji.