Prva liga FBiH
34

Romario u dramatičnoj završnici donio pobjedu GOŠK-u i ostavio nade za Premijer ligu

D. P.
GOŠK se zamalo "okliznuo" (Foto: NK GOŠK/Facebook)
Nogometaši GOŠK-a iz Gabele uspjeli su savladati Travnik u uzbudljivoj utakmici rezultatom 3:2 u 26. kolu Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine.

Činilo se da GOŠK posustaje u borbi za plasman u Premijer ligu BiH. Gabeljani, koje su mnogi smatrali za prvog favorita, dva posljednja meča nisu upisali trijumf tako da je danas bila situacija "biti ili ne biti".

Danas je tim iz Gabele sjajno otvorio utakmicu i s dva gola Dženana Haračića do 11. minute već imao veliko vodstvo.

Međutim, Almir Ćatić je vratio goste u igru pogotkom u 17. minuti, a isti igrač je na otvaranju nastavka pogodio za 2:2 i tako rastužio domaće navijače.

Do kraja utakmice GOŠK je krenuo na sve ili ništa, ali nije mogao do gola sve do same završnice. U 88. minuti za veliko slavlje pogodio je Romario Matova i donio trijumf domaćinu.

Ostalo je 3:2 tako da Igman sada ima četiri boda više od GOŠK-a na vrhu tabele četiri kola do kraja. Čak Igman ima bolji međusobni omjer tako da je u sjajnoj prilici da osvoji prvo mjesto.