Serie A
34

Roma zabilježila minimalnu pobjedu u gostima kod Sampdorije, Džeko ušao s klupe

De Rossi postiže jedini pogodak na meču (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Rome zabilježili su pobjedu na gostovanju kod Sampdorije rezultatom 1:0 u 31. kolu italijanske Serie A.

Sampdoria je bolje otvorila meč i imala je dvije sjajne prilike. Najprije je Fabio Quagliarella u 5. minuti šutirao pored gola, a potom je u 24. minuti Antonio Mirante sjajno odbranio šut Gregoirea Defrela.

Roma je veliki zicer imala u 35. minuti susreta kada se Bryan Cristante obrukao i iz odlične pozicije veoma loše šutirao.

Roma je do pogotka vrijedna tri boda stigao u 75. minuti susreta. Aleksandar Kolarov je izveo korner, Patrik Schick je šutirao glavom, Emil Audero sjajno odbranio, ali se lopta odbila do Danielea De Rossija koji je šalje u prazan gol za 1:0.

U 90+1. minuti Vučica je mogla stići i do drugog pogotka, no Nicolo Zaniolo je uzdrmao samo stativu.

Edin Džeko je susret počeo na klupi za rezervne igrale, a u igru je ušao u 66. minuti umjesto Lorenza Pellegrinija.