Roma vlada Rimom: Džeko i ekipa u velikom derbiju srušili Lulićev Lazio

18.11.2017. u 19:55
329
19
329
Nogometaši Rome pobijedili su na Olimpicu u okviru 13. kola Serije A ekipu Lazija rezultatom 2:1.
Vučica je u prvom poluvremenu bila daleko bolji protivnik, a najviše zahvaljujući sigurnom Strakoshi nije bilo promjene rezultata.

Vrijedi istaći da je Immobile, koji je bio upitan za ovaj gradski derbi, postigao gol već u drugoj minuti, ali je on poništen zbog ofsajda.

Najbolju priliku u prvom dijelu imao je kapiten bh. reprezentacije Edin Džeko u 20. minuti, kada je šutirao glavom pored gola nakon centaršuta Perottija.

Već u četvrtoj minuti nastavka Perotti je doveo Romu u vodstvo iz penala, kojeg je prethodno skrivio Bastos.

Samo četiri minute kasnije Nainggolan je pokupio dodavanje i bez oklijevanja poslao loptu u nebranjeni dio mreže za 2:0.

Igralo se mirno do 72. minute, kada je Immobile smanjio rezultat iz još jednog penala. Prethodno je Manolas igrao rukom, a sudija Rocchi je tek nakon asistencije video-tehnologije dosudio udarac s bijele tačke.

Do kraja meča nije bilo promjena pa je Roma slavila važnu pobjedu u velikom gradskom derbiju.

Džeko je u pobjedničkoj ekipi odigrao cijeli meč, dok je Senad Lulić zaradio žuti karton i teren napustio u 58. minuti.

Roma je s desetom pobjedom u sezoni prestigla upravo Lazio i Inter te je sada na trećoj poziciji Serije A, dok su Nebeskoplavi pali na peto mjesto.