9
komentara
17

dijeljenja
Roma u derbiju 18. kola savladala Milan Nogometaši Rome slavili su uvjerljivu pobjedu (Foto: AFP)
Nogometaši Rome ostvarili su veliku pobjedu u derbiju 18. kola italijanske Serije A protiv ekipe Milana 4:2.
Vučica je sav posao obavila u prvom dijelu meča kada su stekli prednost od tri gola razlike. Burdisso je zatresao mrežu Milana u 13. minuti, a samo deset minuta kasnije na semaforu je stajalo 2:0 za Romu. Strijelac je bio Osvaldo, nakon asistencije Tottija.

U 30. minuti De Rossi asistira Lameli za velikih 3:0, a isti igrač postiže svoj drugi pogodak u 61. minuti za 4:0.

Rimljani su u 78. minuti ostali sa desetoricom, jer je crveni karton zaradio Marquinhos, a onda su igrači Milana do kraja susreta uspjeli ublažiti poraz.

Najprije je Pazzini smanjio na 4:1 u 87. minuti iz penala, a konačnih 4:2 postavio je Krkić samo minut kasnije. Naš Miralem Pjanić odigrao je čitavu utakmicu za rimski sastav.

Nakon ove pobjede Roma je ostala na šestoj poziciji sa 32 boda, a Milan sedmi sa 27 bodova. Lider na tabeli je Juventus sa 44 boda nakon 18 odigranih kola.