Serie A
47

Roma slavila u Đenovi i prekinula niz poraza, Džeko se upisao u strijelce

E. B.
Nogometaši Rome zabilježili su pobjedu u 20. kolu italijanske Serie A. Vučica je savladala Genou rezultatom 3:1, a u strijelce se upisao i Edin Džeko.

Roma je povela u Đenovi već u 6. minuti kada je pogodio Cengiz Undera, a u samom finišu poluvremena viđena su još dva pogotka.

Najprije je u 44. minuti Davide Biraschi postigao autogol za 0:2, a semaforu, a na 1:2 je smanjio Goran Pandev samo minutu kasnije.

Pitanje pobjednika riješeno je u 75. minuti susreta. Edin Džeko, koji je do tog trenutka promašio nekoliko dobrih prilika, se upisao u strijelce.

Golman Mattia Perin je pogriješi i dao loptu u noge Lorenzu Pellegriniju koji sjajno pronalazi Džeku, a naš reprezentativac rutinski šalje loptu u mrežu za 3:1.

[TWITTER]1218966118154612737[/TWITTER]

To je Džeki bio osmi pogodak ove sezone u italijanskom prvenstvu i 11 ukupno.

Roma je na ovaj način prekinula niz od dva uzastopna poraza i upisala 11. pobjedu, dok je Genoa i dalje pretposljednja sa samo tri pobjede.