239

Roma slavila na San Paolu: Edin Džeko sa dva gola potopio Napoli

Roma je slavila na San Paolu na gostovanju kod Naplija rezultatom 3:1, a igrač utakmice je bio Edin Džeko koji je postigao dva gola.

Roma je na taj način došla do prve pobjede u gostima, dok je Napoliju ovo bio prvi poraz kod kuće ove sezone.

Prvi gol pao je u finišu prvog poluvremena. Salah je ukrao loptu Koulibalyju i asistirao Džeki koji je u 43. minuti pogodio za 1:0.

Na početku drugog poluvremena Džeko je povećao rezultat na 2:0 za Vučicu. Florenzi je centrirao iz slobodnog udarca sa desne strane, a Džeko je glavom pogodio Reininu mrežu za 2:0.

Nadu da dođu barem do boda domaćinu je donio Koulibaly u 58. minuti, no trijumf Rome potvrdio je Salah golom u 85. minuti susreta.

Džeko je odigrao čitav susret, a dobio je žuti karton u 83. minuti. Kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovinesada ima učinak od sedam golova u osam utakmica Serije A i trenutno je najbolji strijelac italijanskog prvenstva.