11

Roma sigurna protiv Palerma, Džeko postigao 30. gol u sezoni

Fudbaleri Rome pobijedili su u gostima u okviru 28. kola Serije A ekipu Palerma s uvjerljivih 3:0.

Rimljani su poveli sredinom prvog poluvrmeena kada je Grenier nabacio u šesnaesterac, a loptu dočekao El Shaarawy, koji postiže gol za vodstvo Vučice.

Petnaest minuta prije kraja kapiten bh. reprezentacije Edin Džeko je primio odličan pas kroz odbranu i postigao svoj 30. gol u sezoni u svim takmičenjima.

U sudijskom vremenu Strootman je poslao dobar pas koji je primio Peres i savladao golmana Palerma za konačnih 3:0.

Džeko je u igru ušao u 64. minuti, a reprezentativni dvojac iz Palerma, Mate Jajalo i Toni Šunjić susret su pregledali s klupe za rezervne igrače.

Roma je s novom pobjedom prestigla Napoli na tabeli i sada je drugoplasirana ekipa Serije A s osam bodova zaostatka u odnosu na lidera Juventusa. Palermo je u opasnoj zoni na 18. mjestu.