Serie A
66

Roma savladala Bolognu na Olimpicu i stigla do pete pozicije na tabeli

Nogometaši Rome zabilježili su pobjedu u 24. kolu italijanske Serie A nad Bolognom rezultatom 2:1.

Pogoci su u susretu na Olimpicu padali u drugom poluvremenu. Najprije je u 54. minuti Aleksandar Kolarov realizovao penal kojeg je izborio Stephan El Shaarawy nakon duplog pasa sa Edinom Džekom, a potom je i Federico Fazio sjajno pogodio na De Rossijevu asistenciju u 73. minuti susreta.

Golman Rome Robin Olsen je sjajno branio tokom čitavog susreta, ali je bio nemoćan šest minuta prije kraja susreta kada je sjajnu solo akciju završio Nicola Sansone preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora.

Edin Džeko je na terenu proveo svih 90 minuta u redovima pobjedničke ekipe. Roma se ovom pobjedom popela na peto mjesto na tabeli.