Serie A
0

Roma pokvarila Maldinijev oproštaj

Ekipa Rome pobijedila je Milan na San Siru s 3-2 u 37. kolu talijankog nogometnog prvenstva. Milanov legendarni kapetan Paolo Maldini oprostio se, tako, od navijača svog kluba s porazom.

Milan je dva puta nadoknađivao rezultatski zaostatak, ali je ipak genijalnost Rominog kapetana Francesca Tottija, koji je zabio odlični gol iz slobodnog udarca za konačnih 2-3, riješila pitanje pobjednika. Iako je Totti propustio gotovo pola sezone zbog problema s ozljedama, uspio je sezonu okončati kao najbolji klupski strijelac s 12 pogodaka.

Prije Tottija su na San Siru za goste poentirali Riise u 36. i Menez u 79. minuti, a koliko su Milanove zvijezde u napadu bile indisponirane, najbolje svjedoči pogodak da je oba gola za ''rossonere'' zabio Massimo Ambrosini, u 74. i 80. minuti.

Roma je ovom pobjedom osigurala nastup u Europa ligi (dosadašnji Kup UEFA-e). budući da je Palermo, koji je mogao stići i prestići Rimljane na četvrtom mjestu, odigrao tek 2-2 na gostovanju kod Atalante. Milan je, pak, kompromitirao drugo mjesto koje izravno vodi u Ligu prvaka. Sada ga je po bodovnom učinku stigao Juventus koji je u gostima svladao Sienu 3-0 uz dva gola Del Piera i još jednim Marchisija. Bila je to prva pobjeda Juventusa nakon sedam sušnih kola u kojima je ''stara dama'' šest puta remizirala, a jednom izgubila.

Juventus će u zadnjem kolu ugostiti Lazio, dok će Milan u goste Fiorentini. Milan i Juventus imaju po 71 bod, ali Milan ima gol razliku +33, a Juventus +30.

Prvak Inter izgubio je na gostovanju kod Cagliarija 2-1. Zlatan Ibrahimović je doveo goste u vodstvo u 8. minuti, te zabio 23. gol ove sezone, čime se izjednačio na prvom mjestu tabele strijelaca s s Di Vaiom, no, golovima Cossua u 34. i Acquafresce u 71. minuti je domaćin preokrenuo utakmicu i osigurao tri boda.

Lecce se pridružio Reggini na popisu klubova koji napuštaju Seriju A. Lecce je kao domaćin protiv Fiorentine poveo u 50. minuti golom Tiribocchija u 50. minuti. Međutim, Jorgensen je u 90. minuti izjednačio na 1-1 i rastužio domaće navijače. Lecce je navalio na gol gostiju, ali nije uspio u sudačkoj nadoknadi zabiti gol za produženje nade.

Fiorentini u zadnjem kolu treba bod u Firenci protiv Milana za potvrdu plasmana u kvalifikacije Lige prvaka. No, ukoliko Fiorentina izgubi, a Genoa kao domaćin svlada Lecce, tada će odlučivati gol razlika. Trenutno Fiorentina ima +17, a Genoa +14. Đenovljani su u gostima pobijedili Torino s 3-2, pa je sada Torino pao na 18. mjesto, koje vodi u Seriju B. Bologna je na gostovanju kod Chieva odigrala 0-0, te sada ima 34 boda na 17. mjestu, koliko i Torino, ali Bologna ima za dva pogotka bolju gol razliku (-21, a Torino -23).

Serie A, 37. kolo:

Milan – Roma 2-3 (Ambrosini 74, 80 / Riise 36, Menez 79, Totti 85)

Cagliari – Inter 2-1 (Cossu 34, Acquafresca 71 / Ibrahimović 8)

Siena – Juventus 0-3 (Del Piero 18, 89, Marchisio 37)

Torino – Genoa 2-3 (Franceschini 40, Bianchi 49 / Milito 32 – 11 m, 89, Olivera 48)

Lecce – Fiorentina 1-1 (Tiribocchi 50 / Jorgensen 90)

Chievo – Bologna 0-0

Catania – Napoli 3-1 ( Morimoto 42, Mascara 88 11 m, Falconieri 90+1 / Bogliacino)

Atalanta – Palermo 2-2 (Plasmati 50, 67 / Succi 32, Miccoli 75)

Sampdoria – Udinese 2-2 (Isla 32 – ag, Cassano 44 / D'Agostino 13 – 11 m, Felipe Flores 61)

1. Inter 37 24 9 4 66-29 81

2. Juventus 37 20 11 6 67-37 71

3. Milan 37 21 8 8 68-35 71

4. Fiorentina 37 21 5 11 53-36 68

5. Genoa 37 18 11 8 52-38 65

6. Roma 37 17 9 11 61-59 60

7. Palermo 37 17 5 15 55-49 56

8. Udinese 37 15 10 12 55-49 55