Serija A
18

Roma pobijedila s nevjerovatnih 7:0, Lukaku stigao do prvijenca u dresu Rimljana

H. H.
Slavlje Lukakua nakon gola (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Rome ostvarili su nevjerovatnu pobjedu u 4. kolu Serije A, a Vučica je na svom terenu deklasirala Empoli sa čak 7:0.

Golijadu je otvorio Dybala golom iz penala u 2. minuti, a već u 8. Renato Sanches je povosio na 2:0. Kada je Grassi u 35. minuti postigao autogol pitanje pobjednika bio je riješeno, ali to je samo bio uvod u katastrofu gostiju.

U 55. minuti Dybala je prekrasnim golom povisio na 4:0, a u 80. minuti Cristante je postigao još jedan efektan pogodak za 5:0.

Svoj prvijenac u dresu Rimljana upisao je i Lukaku u 82. minuti, da bi konačnih 7:0 postavio Mancini u 86. minuti.

Roma će u narednom kolu gostovati Torinu, dok je Empoli domaćin Interu.

Rezultat i strijelci:

Roma - Empoli 7:0 (Dybala 2' pen., 55', Sanches 8' Grassi 35' a.g., Cristante 80', Lukaku 82', Mancini 86')