Serie A
0

Roma gurnula Novaru prema Seriji B, a sebe prema Evropi

Eric Lamela (Foto: AFP)
Roma je u popodnevnoj utakmici talijanskog nogometnog prvenstva na Olimpicu s 5-2 isprašila Novaru i gurnula ju na rub ispadanja u Seriju B. U redovima "Vučice" nije bilo bh. reprezentativca Miralema Pjanića.

Nije sve tako loše počelo za goste. Andrea Caracciolo doveo je Novaru u vodstvo nakon 17 minuta igre, ali je u isto toliko vremena Roma uspjela okrenuti rezultat u svoju korist. Marquinho je u 25., a Osvaldo u 34. minuti zabio za vodstvo Rimljana na poluvremenu.

Nakon 10 minuta igre u nastavku Fabio Simplicio povisio je na 3-1, a šest minuta kasnije Bojan Krkic na 4-1. Japanac Takayuki Morimoto uspio je smanjiti u 78. minuti, ali slaba je to utjeha za Novaru koju sada devet bodova i utakmica više dijeli od mjesta koje znači opstanak u Seriji A, a još je svega osam kola do kraja prvenstva. Eric Lamela zaključio je lijepu nogometnu predstavu sedmim pogotkom na utakmici u sečevoj nadoknadi za 5-2.

Serie A, 30. kolo:

Roma - Novara 5-2 (Marquinho 25, Osvaldo 34, Simplicio 55, Krkic 61, Lamela 90+1 / Caracciolo 17, Morimoto 78)

Redoslijed: 1. Milan 64 (30 utakmica), 2. Juventus 59 (-1), 3. Lazio 51, 4. Napoli 48 (-1), 5. Udinese 48 (-1)...