Serie A
26

Roma golom Undera iz prve minute slavila u Veroni, Džeko se ispromašivao

Nogometaši Rome pobijedili su na Marc'Antonio Bentegodiju u okviru 23. kola Serije A ekipu Verone rezultatom 1:0.

Gol odluke, kako se kasnije ispostavilo, postignut je već u prvoj minuti utakmice kada je Under pogodio na asistenciju Pellegrinija.

Roma je nastavila s napadima i do 20. minute imala tri velike prilike preko kapitena bh. reprezentacije Edina Džeke, koji je dva put loptu poslao pored gola iz dobre situacije, a Nicolas je u trećem navratu odlično odbranio udarac našeg napadača.

Mogla je i Verona do odlaska na odmor izjednačiti, ali je lopta nakon udarca Matosa prohujala pored stative.

U šestoj minuti nastavka Roma je ostala s igračem manje budući da je sudija Fabbri pokazao direktni crveni karton Pellegriniju zbog žestokog starta.

Imao je Džeko još jednu priliku do kraja meča, ali je Nicolas ponovo u situaciji jedan na jedan bio uspješniji.

Roma je uprkos pobjedi ostala na petom mjestu Serije A, dok je Verona na pretposljednjoj poziciji.