Serie A
0

Roma do pobjede u sudačkoj nadoknadi

Nogometaši Rome upisali su 4-3 pobjedu protiv Catanije na Olimpicu u prvoj utakmici 36. kola talijanskog nogometnog prvenstva.

U neizvjesnoj utakmici napadački orijentisanih ekipa Roma je do 16. ovosezonske pobjede stigla golom Cristiana Panuccija u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Ubacio je s lijeve strane David Pizzaro, a iz neposredne blizine glavom je put do mreže pronašao 36-godišnji veteran i tako svojoj ekipi donio važna tri boda koja će im vrlo vjerojatno sljedeće sezone omogućiti nastup u Kupu UEFA.

Roma je inače do poluvremena imala prednost od 3-1 dvama golovima Simonea Perrotte i jednim Mirka Vučinića, ali je u nastavku uspjela prosuti visoku prednost mlakom igrom u obrani. Za goste iz Catanije su se u strijelce upisala trojica različitih igrača; Giacomo Tedesco, Giuseppe Mascara i Takayuki Morimoto.

Serie A, 36. kolo:

Roma – Catania 4-3 (Perrotta 13, 31, Vučinuć 17, Panucci 90+2) / Tedesco 15, Mascara 47, Morimoto 72)

Udinese – Milan (kasnije)

Redoslijed: 1. Inter 78 (-1), 2. Milan 71 (-1), 3. Juventus 67 (-1), 4. Fiorentina 64 (-1), 5. Genoa 61 (-1), 6. Roma 57, 7. Palermo 52 (-1)...