Serie A
11

Roma deklasirala Crotone, trener zagrijavao Džeku pa ga ostavio na klupi

Ekipa Rome bez našeg Edina Džeke ubjedljivo je deklasirala Crotone rezultatom 5:0 u susretu 35. kola italijanske Serije A, a naš napadač svih 90 minuta pregledao je s klupe za rezervne igrače.

Nakon prvih 45 minuta nije bilo pogodaka iako je Roma bila puno bolji tim. Vučica je u prvom poluvremenu napravila veliki broj šansi, imali su čak devet udaraca prema golu gostiju, čak šest u okvir gola, ali na kraju nije bilo pogodaka.

Očekivalo se da bi i Edin Džeko mogao dobiti priliku u drugom poluvremenu, no Roma je u nastavku zaigrala sjajno i u potpunosti razbila svog protivnika.

Prvo je Mayoral u 47. minuti pogodio za 1:0 nakon asistencije Mkhitaryana, u 70. i 73. minuti Pellegrini je s dva pogotka riješio pitanje pobjednika, a u 78. minuti Mkhitaryan pogađa za 4:0. Konačnih 5:0 postavio je Mayoral u 90. minuti.

Iako se u jednom trenutku zagrijavao da uđe u igru, bivši kapiten Rome Edin Džeko u današnjem susretu nije dobio priliku za igru.

Roma - Crotone 5:0 (Mayoral 47', 90', Pellegrini 70', 73', Mkhitaryana 78')