Sigurna pobjeda
42

Roma bez suspendovanog Džeke izbacila Parmu iz Kupa i zakazala susret s Juventusom

Ekipa Rome plasirala se u četvrtfinale Kupa Italije pobjedom protiv Parme rezultatom 2:0, a u narednoj fazi ovog takmičenja Vučicu očekuje meč protiv Juventusa.

Gledaoci na Ennio Tardinijnu gledali su poprilično dosadan meč u prvih 45 minuta, igralo se oprezno s obje strane i nakon prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, a samo je Roma uputila jedan udarac u okvir gola.

Već na početku drugog poluvremena, Roma stiže u vodstvo. Lijepu akciju odigrali su Kalinić i Pellegrini, a ovaj drugi preciznim udarcem pogađa mrežu domaćeg gola i dovodi svoj tim u vodstvo. Uslijedio je opet nešto mirniji period igre, Vučica je čuvala stečenu prednost, a onda u 76. minuti Pellegrini s bijele tačke postiže drugi gol za Rimljane za prolazak u četvrtfinale.

Za Romu u ovom susretu nije igrao kapiten nogometne reprezentacije BiH Edin Džeko zbog crvenog kartona koji je dobio u prošlogodišnjem izdanju Kupa Italije kada je isključen s meča protiv Fiorentine.

Roma će u četvrtfinalu igrati protiv Juventusa koji je u ovoj fazi izbacio Udinese pobjedom od 4:0.