4

Roma bez šansi protiv raspoloženih nogometaša Napolija

Napoli je slavio u utakmici 10. kola Serije A savladavši Romu sa 2:0 na svom San Paolo stadionu.

Bila je ovo izuzetno uzbudljiva i atraktivna utakmica sa mnoštvom prilika, a da će navijači uživati nagovijestio je Higuain koji je u 3. minuti doveo domaće u rano vodstvo.

Nogometaši Napolija nastavili su napadati, pa je samo dvije minute kasnije sjajnu priliku propustio Insigne. Isti igrač probao je i u 11. minuti, ali De Sanctis brani.

U 13. minuti još jedno uzbuđenje. Callejon je snažno pucao i pogodio prečku. Imali su domaći igrači još nekoliko odličnih prilika do kraja prvog poluvremena, ali se rezultat nije mijenjao.

Roma je prvu pravu prilika imala u 53. minuti. Bh. reprezentativac Miralem Pjanić je dobro uposlio Florenzija, ali je njegov šut otišao pored gola.

Konačan rezultat 2:0 postigao je Callejon u 85. minuti i zasluženu pobjedu Napolija.