58
komentara
222

dijeljenja
Roma bez problema savladala Torino, Džeko se izjednačio sa Higuainom na vrhu liste strijelaca Foto: EPA
Roma je u 25. kolu italijanske Serie A bez problema savladala Torino rezultatom 4:1, a u strijelce se upisao i Edin Džeko.
Kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine je prvi načeo Hartovu mrežu. Radja Nainnggolan je asistirao Džeki koji preciznim udarcem pogađa sami ugao gola svog nekadašnjeg saigrača iz Manchester Cityja.

Već u 17. minuti Vučica je udvostručila prednost, a pogodak je postigao Mohamed Salah. Na 3:0 povisio je Leandro Paredes spektakularnim pogotkom iz 65. minute, a počasni pogodak za goste je postigao Maxi Lopez u 84. minuti susreta. konačnih 4:1 postavio je Nainggolan na Tottijevu asistenciju u 90+2. minuti meča.

Džeko, kojeg je u 90. minuti zamijenio Perotti, je sa 19 pogodaka na diobi prvog mjesta na listi strijelaca sa Gonzalom Higuainom, a ovo mu je bio osmi uzastopni meč na kojim je barem jednom tresao mreže protivničkih golmana.