Serie A
153

Roma bez Džeke savladala Juventus, Pjanić odigrao cijeli meč

Nogometaši Rome pobijedili su u Rimu u okviru 36. kola Serije A ekipu Juventusa rezultatom 3:1.

Vučica je u večerašnjoj utakmici bila lišena usluga najboljeg strijelca lige i kapitena reprezentacije Bosne i Hercegovine Edina Džeke zbog povrede, ali to nije spriječilo da postignu čak tri gola lideru Serije A.

Obje ekipe u prvom poluvremenu igrale su ofanzivno i samo zahvaljujući golmanima Szczesnyju i Buffonu nije palo više od dva gola.

Staru damu u vodstvo je u 21. minuti doveo Lemina na asistenciju Higuaina, a samo četiri minute kasnije De Rossi je poravnao rezultat.

Drastično lošiji nogomet prikazan je u drugom poluvremenu, a pogotovo se to odnosi na gostujuću ekipu.

Ni domaći nisu bili raspoloženiji, ali su svoje šanse iskoristili da postignu dva gola za veliki preokret.

Prvo je El Shaarawy doveo Rimljane u vodstvo iskoristivši dodavanje Nainggolana, a belgijski veznjak se deset minuta kasnije i sam upisao u strijelce na asistenciju Salaha te postavio konačnih 3:1.

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić odigrao je cijeli meč u poraženoj ekipi.

Roma je s novom pobjedom prestigla Napoli i sada je drugoplasirana ekipa Serije A, dok je Juventus ostao na liderskoj poziciji s četiri boda viška u odnosu na Vučicu dva kola prije kraja.