Kup Italije
62

Roma bez Džeke nemoćna protiv Pjanićevog Juventusa, Stara dama u polufinalu

Ekipa Juventusa plasirala se u polufinale Kupa Italije pobjedom protiv Rome u četvrtfinalu rezultatom 3:1.

Roma je nešto bolje otvorila meč i u prvih 25 minuta bili su bolji protivnik, a kada svoje prilike nisu pretvorili u pogodak, uslijedila ja kazna na drugoj strani. Ronaldo je sjajno istrčao kontranapad, a onda silovitim udarcem pogodio nebranji dio mreže i doveo svoj tim u vodstvo.

Ubrzo nakon toga Juventus je postigao i drugi gol, a strijelac je ovaj put bio Rodrigo Bentancur. Do poluvremena je Stara dama riješila pitanje pobjednika, a treći gol za Juventus postigao je Leonardo Bonucci u sudijskoj nadokandi.

U drugom poluvremenu Roma je uspjela samo stići do utješnog pogotka nakon što je Under pogodio prečku, a lopta se od leđa Buffona odbila u mrežu.

Miralem Pjanić odigrao je svih 90 minuta za Juventus, dok Edin Džeko zbog suspenzije iz prošle sezone nije imao pravo nastupa za Romu.

Juventus će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela između Milana i Torina.