La Liga
0

Rodrigo i Zaza strijelci u pobjedi Valencije protiv Betisa

Ekipa Valencije savladala je Betis na svojoj Mestalli rezultatom 2:0 u susretu 27. kola španske La Lige.

Nakon uvodnih minuta koje su protekle u obostranom ispitivanju snaga, Valencija je u 23. minuti stigla u vodstvo. Guedes je poslao dugu loptu za Rodriga, a ovaj vara odbranu Betisa i udarcem lijevom nogom dovodi svoju ekipu u vodstvo od 1:0.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo pogodaka, a onda Zaza u 47. minuti postiže 11. pogodak u sezoni i stavlja tačku na ovaj meč. Asistenciju je upisao povratnik u tim Kondogbia koji je Talijana sjajno izbacio u situaciju jedan na jedan s golmanom Betisa.

Do kraja meča, gosti iz Andaluzije su pokušali postići bar utješni pogodak, a najbliži tome bili su u 91. minuti kada je Loren propustio odličnu šansu.

Ovom pobjedom, Valencija je ostala na četvrtom mjestu sa 53 osvojena boda, dok je Betis na devetom mjestu sa 37 osvojnih bodova.