FA Cup
0

Robinho se od Cityja oprostio pogotkom

Ako je vjerovati riječima klupskog vodstva Manchester Cityja, Robinho je odigrao posljednju utakmicu za taj klub. Oprostio se pogotkom, a City je prošao 4. kolo FA Cupa.

Scunthorpe United, sastav koji se bori za opstanak u drugom razredu engleskog nogometa (Championship) ugostio je na Glanford Parku petoplasiranu momčad Premiershipa i nakon hrabre borbe "pao" 4:2.

Brazilski napadač momčadi stavio je tačku na "i" u pobjedi "građana" posljednjim pogotkom na utakmici u 84. minuti susreta. Proslavio ga je grljenjem s navijačima.

Inače, pogotkom Martina Petrova jača je momčad povela već u trećoj minuti. Izjednačenje je pogodio Paul Hayes iz dvojbene pozicije, no, Nedum Onouha i Sylvinho usmjerili su potom City ka pobjedi.

Pogotku Robinha prethodilo je smanjenje rezultata na 3-2. Autogol je zabio Dedryck Boyata koji je u vlastitu mrežu skrenuo šut Cliffa Byrnea. Bilo je to u 69. minuti.