Prvijenac Brazilca
43

Robinho postigao spektakularan prvi pogodak u dresu Sivasspora

Brazilac Robinho je u svom drugom nastupu za turski Sivasspor postigao eurogol.

Iskusni Robinho (34), koji je nedavno potpisao za ekipu iz Sivasa je debitovao 28. januara kada je ušao u igru u posljednjih 17 minuta meča protiv Yeni Malatyaspor, a nakon što je propustio meč prošlog kola Super Lige protiv Galatasaraya, očekivalo se da će danas protiv Kayserispora u gostima zaigrati od prve minute.

No, i danas je Brazilac susret počeo na klupi za rezervne igrače, a prednost je dobio njegov vršnjak Arouna Kone. Ipak, nekadašnji reprezentativac Obale Slonovače se povrijedio u 42. minuti, te je Robinho ušao u igru već u prvom poluvremenu.

A onda se u 53. minuti desila magija. Arbitar Palabiyik je dosudio slobodan udarac za Sivasspor na 30 metara od gola Lunga, loptu je namjestio Robinho i silovitim udarcem od stativu zakucao loptu u mrežu.

Ipak, njegov pogodak nije bio dovoljan za pobjedu jer je samo 13 minuta kasnije Bulut postavio konačnih 1:1.