Neviđena ludnica
45

River nakon drame u finalu Copa Libertadoresa, na pomolu historijski duel protiv Boce

Nogometaši River Platea plasirali su se u finale Copa Libertadoresa nakon što su zbog gola više u gostima izbacili Gremio u polufinalu.

U prvoj utakmici u Argentini bilo je 1:0 za Brazilce, ali se River Plate sinoć u gostima revanširao Gremiju pobijedivši ga rezultatom 2:1.

Međutim, ovu utakmicu su obilježili velika drama, izljev emocija, preokret i ogromna hrabrost sudije.

Gremio je vodio 1:0 sve do 82. minute, a onda im je VAR oduzeo finale. Borre je prvo izjednačio, a onda je u 94. minuti Martinez golom iz penala odveo River u finale nakon što je jedan igrač domaćeg tima igrao rukom.

Ipak, to niko na terenu nije vidio, ni igrači, ni sudija, ali je VAR potvrdio da je penal opravdan.

Vrijedi pomenuti i da je sudija u pratnji policije napustio stadion, što dovoljno govori o drami koja se dešavala u Brazilu.

River Plate sada u finalu čeka Bocu Juniors ili Palemiras, a ljuti rival je slavio kod kuće u prvom meču 2:0.

Ukoliko se Boca plasira u finale bit će to prvo historijsko finale ova dva giganta argentinskog nogometa.