Rossoneri uspješniji
6

Rijetko viđena drama u susretu Rio Ave - Milan, izvedeno 12 serija penala

D. B.
Odlučujuća utakmica za plasman u grupnu fazu Evropske lige, koju su u Portugalu odigrali Rio Ave i Milan, donijela je rijetko viđenu dramu.

Nakon prvog poluvremena utakmice pogodaka nije bilo, a onda je u drugom dijelu susreta, tačnije u 51. minuti, Milan poveo golom Saelemeakersa. Na 1:1 je u 72. izjednačio Geraldes i tim rezultatom je završen regularni tok utakmice.

Na početku prvog produžetka je viđen preokret kada je vodstvo Rio Aveu u 91. minuti donio Gelson, ali je snove portugalskog tima uništio Calhanoglu pogotkom iz penala u posljednjim trenucima meča.

Pristupilo se izvođenju jedanaesteraca koji su također donijeli dosta uzbuđenja, a na kraju je tragičar za domaće bio Aderlan kojem je penal odbranio Donnarumma.