Rezultati nogometnih nacionalnih kupova

FENA
Rezultati nacionalnih kupova slijede u nastavku.

NJEMAČKA: VfL Wolfsburg - Stuttgart 0:1

Nogometaši Stuttgarta igrat će u finalu Njemačkog DFB kupa nakon što su u polufinalu u gostima svladali VfL Wolfsburg s 1:0 pogotkom Antonia da Silve u 16 minuti.

Stuttgart je bio pobjednik Kupa 1954., 1958. i 1997. godine, a priliku za četvrti naslov tražit će protiv Nuernberga u finalu koje se igra 26. svibnja Berlinu. Nuernberg je jučer svladao Eintracht s 4:0.

FRANCUSKA: Marseille - Nantes 3:0

Nogometaši Marseillea igrat će u finalu francuskog kupa nakon što su u polufinalu na svom Velodromeu svladali Nantes s 3:0 pogocima Riberya (28), Maoulide (55) i Djibrila Cisséa (76).

U finalu Marseille će 12. svibnja na Stade de Franceu igrati sa Sochauxom, koji je u utorak nakon produžetka izbacio četvrtoligaša Montceau-Bourgogne (2:0).

Sochaux ima jedan osvojeni Kup, i to davne 1937. godine, dok je Marseille 11 puta osvajao Kup, ali posljednji puta 1989.

ŠPANJOLSKA: Barcelona - Getafe 5:2

U spektakularnoj prvoj polufinalnoj utakmici španjolskog Kupa Kralja Barcelona je na Nou Campu svladala Getafe s 5:2.

Pogotke su za Barcelonu dali Xavi (17), Messi (29, 45), Gudjohnsen (63) i Eto'o (75), a strijelci za Getafe bili su Guiza (57) i Nacho (60).

Uzvrat je 9. svibnja.

U drugom polufinalu dans igraju Deportivo La Coruna i Sevilla.

BELGIJA: Gent - Brugges 3:1

U prvom polufinalnom susretu belgijskoga kupa Gent je kod kuće dobio FC Bruges s 3:1, a jedini pogodak za goste dao je Boško Balaban u 83. minuti.

U drugom polufinalu je Anderlecht na svom stadionu izgubio od Standard Liegea (0:1).

Uzvrati su početkom svibnja.

NIZOZEMSKA: Ajax - RKC Waalwijk 3:1

Nogometaši Ajaxa plasirali su se u finale nizozemskoga kupa nakon što su u Amsterdamu svladali RKC Waalwijk s 3:1. Strijelci su za domaćine bili Wesley Sneijder (12), Gabri (66) i Nicolae Mitea (88), a strijelac za RKC Waalwijk bio je Johnny Heitinga (32-ag).

U drugom polufinalu danas igraju AZ Alkmaar i NAC Breda.