Bundesliga
13

Revija promašaja u Bremenu: Werder i Borussia Dortmund podijelili bodove

Nogometaši Werdera i Borussije Dortmund podijelili su bodove na Weserstadionu u okviru 32. kola Bundeslige odigravši neriješeno 1:1.

Gosti su krenuli žestoko i već u prvih 15 minuta propustili dobre prilike preko Piszczeka i Philippa.

Ipak, u 19. minuti Reus je bio na pravom mjestu u pravo vijeme i zakucao loptu u mrežu za vodstvo Borussije.

Werder se potom oslobodio pritiska i opasno zaprijetio preko Junuzovića, Krusea i Eggesteina, dok je Pavlenka s druge strane spriječio gol nakon šuta Reusa.

Ofanziva ekipe iz Bremena isplatila se u 45. minuti kada se Delaney dobro snašao u šesnaestercu i pospremio loptu glavom pod prečku za 1:1.

U nastavku je Borussija propustilo zaista nekoliko dobrih šansi. Prvo je Reusu poništen gol u 64. minuti, potom je bio neprecizan iz dobre situacije, a bolje sreće nisu bili ni Akanji, Sancho i Schurrle u dva navrata.

Werder je s druge strane mogao do gola nakon što se Junuzović našao u dobroj prilici, ali na kraju nije bilo promjena rezultata.

Borussija je ostala na trećem mjestu Bundeslige, dok je Werder na 12. poziciji.