Ligue 1
22

Rennes nakon preokreta savladao PSG i nanio prvi poraz Parižanima u novoj sezoni

Ekipa Rennesa savladala je aktuelnog prvaka Francuske PSG u meču 2. kola Ligue 1 rezultatom 2:1 na svom terenu.

Parižani su dobro otvorili meč, imali su posjed lopte i bili su bolji tim na terenu, a prvu priliku propustio je Edinson Cavani u 14. minuti kada mu golman Rennesa odbranio udarac.

Ipak, Cavani u 36. minuti postiže gol za vodstvo PSG-a kada je iskoristio lošu reakcije domaće ekipe i pogodio za slavlje gostujućih navijača. Kada su svi očekivali kraj prvog poluvremena, Rennes stiže do poravnanja golom Nianga.

Već na startu nastavka susreta, tačnije u 48. minuti, Rennes stiže do vodstva. Camavinga je centrirao, a na pravom mjestu bio je Del Castillo koji glavom pogađa za preokret Rennesa, a na kraju će se ispostaviti i pobjede i tri velika boda na početku sezone.

Ovo je za PSG prvi poraz u ovoj sezoni i sigurno će bogati vlasnici odmah uputiti kritike na račun trenera Tuchela koji je krajem prošle sezone dobio novi ugovor.