Bundesliga
8

Remi Wolfsburga i Hoffenheima: Uduokhai u 91. minuti spasio "ukletog" Schmidta

Nogometaši Wolfsburga i Hoffenheima podijelili su bodove na Volkswagen Areni u okviru 9. kola Bundeslige odigravši neriješeno 1:1.

Otkako je Martin Schmidt stigao na klupu Wolfsburga, njegova ekipa je remizirala u četiri uzastopne utakmice, a ni danas nije uspio ostvariti premijernu pobjedu na klupi Vukova.

Domaći su u vodstvo mogli doći već u 11. minuti utakmice, ali Arnold nije iskoristio penal.

Ubrzo su se i gosti probudilo te su do poluvremena obje ekipe imale nekoliko dobrih prilika za postizanje gola.

Ipak, 23.000 navijača na prvi gol je moralo čekati do 73. minute kada je Demirbay doveo Hoffenheim u vodstvo golom iz penala.

I kada su svi upisali poraz Wolfsburgu, Uduoukhai je u 91. minuti na asistenciju Didavija postavio konačnih 1:1.

Hoffenehim je s 16. bodom u sezoni stigao na četvrtu poziciju Bundeslige, dok je Wolfsburg na 14. mjestu.