Primera
0

Remi Villarreala i Almerije

Neodlučenim je ishodom (1-1) zaključena posljednja subotnja utakmica 17. kola španskog nogometnog prvenstva u kojoj je Villarreal ugostio Almeriju.

Iako su u posljednje vrijeme znatno podigli formu u odnosu na početak sezone, kada su u jednom trenutku bili i zadnji na tabeli, igrači Ernesta Valverdea nisu uspjeli slomiti otpor slabašne Almerije.

Villarreal je poveo u 40. minuti, Cazorla je nabacio s lijeve strane, a Nilmar glavom svladao gostujućeg golmana Diega Alvesa. Brazilcu je to četvrti prvenstveni pogodak ove sezone.

Almeria je do boda došla u 67. minuti nakon što je Marcano u kaznenom prostoru srušio Goitoma, a precizan je s bijele tačke bio Corona. Domaći su kraj utakmice dočekali s igračem manje nakon što je u 83. minuti drugi žuti karton dobio spomenuti Marcano.

Primera, 17. kolo: Valladolid – Atletico 0-4 (Jurado 16, Forlan 32, Reyes 58, Agüero 89) Sevilla – Racing 1-2 (Romaric 61 / Canales 25, 37) Villarreal – Almeria 1-1 (Nilmar 40 / Corona 67 - 11m)

1. Barcelona 16 12 4 0 37-10 40
  2. Real Madrid 16 12 2 2 40-13 38
  3. Valencia 16 9 5 2 28-16 32
  4. Mallorca 16 9 3 4 30-18 30
  5. Sevilla 17 9 3 5 28-17 30