Premiership
8

Remi Southamptona i Tottenhama, Kane postigao 21. pogodak u sezoni

U jedinom susretu nedjeljnog programa 24. kola engleskog Premiershipa, ekipe Southamptona i Tottenhama odigrale su susret bez pobjednika, a konačni rezultat na kraju je glasio 1:1.

Sveci su u vodstvo stigli u 15. minuti susreta. Lijevi bek Bertrand probio je po lijevoj strani, centrirao loptu u sredinu, a defanzivac Tottenhama Sanchez loptu nespretno šalje u vlastitu mrežu za erupciju oduševljenja na St. Mary's stadionu.

Ipak, samo tri minute nakon toga Tottenham je stigao do poravnanja. Davis je centrirao iz kornera, a na pravom mjestu bio je najbolji strijelac Premiershipa Harry Kane koji glavom loptu šalje iza leđa Vorma. Ovo je za Engleza bio 21. pogodak u sezoni.

Do poluvremena su i jedna i druga ekipa imale nekoliko prilika, ali nije bilo promjene rezultata.

Nastavak susreta donio je ofanzivac nogomet s obje strane, a prvu veliku priliku imao je Kane u 68. minuti kada su ga blokirali domaći defanzivci. U samom finišu susreta Lamela je bio u dobroj situaciji, a nakon toga i Boufal i rezervista Obafemi za domaće, ali nije bilo pogotka pa je meč završen rezultatom 1:1.