116

Remi Slobode i Radnika u prvoj utakmici finala Kupa BiH, varnice nakon meča

(Foto: Darko Zabuš/Klix.ba)
U prvoj utakmici finala Kupa Bosne i Hercegovine Sloboda je na Tušnju remizirala protiv Radnika iz Bijeljine (1:1).

Utakmica nije obilovala šansama i igralo se poprilično tvrdo od početka meča. Tek nekoliko dalekometnih pokušaja razbijali su monotoniju na Tušnju, a onda je Merzić u 37. minuti doveo Slobodu u vodstvo i izazvao erupciju oduševljenja na tribinama.

Četiri minute kasnije Stjepanović je imao sjajnu šansu, ali je Avdukić spasio svoj tim i na odmor se otišlo sa Slobodinih 1:0.

Radnik je izjednačio preko Jakovljevića u 56. minuti i uspio je sačuvati rezultat do kraja, te pred uzvrat koji se igra za sedam dana ostvariti remi sa postignutim golom što su u stručnom štabu bijeljinskog kluba i priželjkivali.

Pred kraj meča Zeba je dobio direktan crveni karton i uslijedile su varnice. Potom je na drugoj strani pocrvenio i Beširević tako da oni neće igrati uzvrat.

Poslije meča uslijedila su naguravanja i međusobna vrijeđanja igrača i trenera oba tima. Scene koje ne želimo viđati na bh. stadionima.