Pripreme za Premijer ligu
18

Remi Širokog Brijega i Željezničara u prijateljskom meču na Pecari

Ekipe Širokog Brijega i Željezničara remizirale su (1:1) u prijateljskom meču u okviru priprema za drugu polusezonu Premijer lige BiH.

S obzirom na to da je još uvijek rana faza priprema, kvalitet nogometa nije bio na najvišem nivou, a nakon prvih 45 minuta nije bilo pogodaka.

Široki Brijeg je stigao u vodstvo u trećoj minuti drugog poluvremena kada Kvesić pogađa za 1:0, no ubrzo nakon toga Zajmović je poravnao na 1:1, odnosno u 58. minuti.

Do kraja meča obje ekipe su imale nekoliko prilika, no nije bilo pogodaka, pa je susret završen bez pobjednika. Posljednju provjeru u ovom dijelu priprema tim s Grbavice će imati s Rudešom 29. januara.

Željezničar 31. januara odlazi na dvanaestodnevne pripreme u Antaliju. Plavi su zakazali tri provjere, 3. februara je susret s Olimpijom, 5. februara s Akhmatom, a 10. februara s ukrajinskom Zoryom. Generalnu provjeru pred nastavak sezone Željo će imati 15. februara kada će u Međugorju igrati sa Zrinjskim