Haotične scene
133

Remi Partizana i Zvezde, meč obilježila tučnjava među navijačkim grupama

(Foto: AFP)
Nogometaši Partizana i Crvene zvezde podijelili su bodove u Beogradu u okviru 22. kola srbijanske Super lige odigravši neriješeno 1:1.

Partizan je bio nešto bolji protivnik u prvom poluvremenu, ali u tom periodu igre mreže su mirovale.

U vodstvo su Crno-beli stigli u 62. minuti kada je Soumah iskoristio udarac s bijele tačke.

Ipak, šest minuta prije kraja meča Boakye je izjednačio na asistenciju Donada i tako postavio konačnih 1:1.

Crvena zvezda je tako ostala na devet bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Partizan.

Međutim, meč su obilježile nemile scene. Grupa navijača, za koje se još ne zna jesu li navijači Zvezde ili jedna od frakcija navijača Partizana, upala je na južnu tribinu stadiona JNA i žestoko se sukobila s Grobarima.

Na kraju su oni izvukli deblji kraj, jer su ih Grobari pretukli i spalili bakljama. Jedan navijač je teško povrijeđen i hitno je prebačen na beogradski VMA, gdje mu se liječnici bore za život.

Također, u bolnicu je primljeno više od 20 povrijeđenih navijača.