36

Remi mladih reprezentacija BiH u Vogošći

Piše: J. H.
(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
Reprezentacije BiH do 19 i 21 godina odigrale su danas pripremnu utakmicu na stadionu "Hakija Mršo" u Vogošći. Susret je završio bez pobjednika, 1:1.

Selekcija Vlade Jagodića povela je golom Siniše Saničanina u 73. minuti, a juniori su izjednačili osam minuta kasnije zahvaljujući golu Ismaila Durkovića.

Iako je Jagodić pozvao igrače koji nisu standardni u reprezentaciji, selektor je kazao da je vidio neke pozitivne stvari i da ima igrača na koje može računati u nastavku kvalifikacija u septembru.

S druge strane, selektor juniora Toni Karačić kazao je da je ova utakmica poslužila kao priprema pred početak kvalifikacija.

Za U21 reprezentaciju su nastupili Nikola Vasilj, Haris Muharemović, Siniša Saničanin, Abdel Metalsi, Dženan Bureković, Damir Sadiković, Josip Ćorluka, Miljan Govedarica, Fedor Predragović, Riad Bajić, Ismar Tandir, Kenan Pirić, Renato Gojković, Jozo Špikić, Semir Musić, Muhamed Plakalo i Faris Handžić.

Za U19 selekciju igrali su Emir Ćutahija, Adnan Bašić, Eldar Čivić, Marko Mihojević, Vladimir Oršolić, Kerim Memija, Amar Burović, Samir Radovac, Luka Juričić, Ismar Hairlahović, Amer Gojak, Dženis Beganović, Amer Hiroš, Stjepan Lončar, Luka Menalo, Mićo Kuzmanović, Alen Jurilj, Ismail Duraković, Anel Hajrić, Ademir Čolić, Sead Dautović i Nemanja Trkulja.