6

Remi Middlesbrougha i Leicestera

U 20. kolu Premiershipa Middlesbrough je na domaćem terenu podijelio bodove sa Leicester Cityjem (0:0).

Middlesbrough je upisao peti meč bez pobjede u posljednjih šest ligaških utakmica pri čemu je četiri puta poražen, dok je Leicester zabilježio četvrti meč bez pobjede u posljednjih pet utakmica u Premiershipu.

Domaći tim u prvom poluvremenu nije uspio uputiti nijedan uradac u okvir gola Lisica, ali je u drugom dijelu stigao do šanse koja je mogla odlučiti pobjednika. Ramirez je u 83. minuti sa nekih 10 metara propustio veliku šansu, a pred kraj meča Leicester je imao nekoliko obećavajućih napada. Ipak, ostalo je 0:0.

Leicester kao aktuelni prvak Premiershpa zauzima 14. mjesto sa 21 bodom iz 20 utakmica u kojima je upisao samo pet pobjeda. Boro je 16. na tabeli sa dva boda manje.