Bundesliga
0

Remi Mainza i Stuttgarta

U pretposljednjoj utakmici 16. kola njemačkog nogometnog prvenstva Mainz i Stuttgart remizirali su na Bruchwegstadionu 1-1 pred oko 20.000 gledatelja.

Stuttgart je vodio još od 11. minute golom Pavela Pogrebnjaka, ali je Mainz uspio sačuvati neporaženost na domaćem terenu ove sezone (pet pobjeda i tri remija) golom Eugena Polanskog iz jedanaesterca u posljednjoj minuti.

Penal je izborio Aristide Bance u 87. minuti nakon što ga je u kaznenom prostoru oborio Jens Lehmann, a golmanu Stuttgarta potom je sudac Wolfgang Stark pokazao crveni karton.

Na vrata je umjesto Lehmanna ušao rezervni golman Sven Ulreich, ali nije uspio zaustaviti precizan udarac Polanskog s bijele točke.