Bundesliga
1

Remi Leipziga i Borussije, novi pogodak Marca Reusa

U derbiju 25. kola njemačke Bundeslige ekipe Leipziga i Borussije Dortmund odigrale su meč bez pobjednika, a konačni rezultat na kraju je glasio 1:1.

Domaći su u vodstvo stigli u 29. minuti kada napadač Augustin koristi asistenciju Keite i pogađa za 1:0.

Dortmund se brzo vratio u igru, a u 38. minuti Reus je iskoristio asistenciju Dahouda i nakon što je prošao golmana Gulacsija loptu šalje u praznu mrežu. Ovo je treći uzastopni meč na kojem Reus postiže pogodak, a nakon nove povrede, čini se da odavno nije bio spremniji i u boljoj formi.

U drugom poluvremenu, obje ekipe pokušale su stići do pobjede, odnosno tri boda, ali do kraja nije bilo pogodaka te je meč završen rezultatom 1:1.

S ovim bodom, Dortmund je pao na treće mjesto s obzirom na to da je Schalkea savladao Herthu danas, dok je Leipzig pao na čak šesto mjesto sa 39 osvojenih bodova.